TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 03.10.2023
Pracujecie nad projektem, który może znaleźć zastosowanie w kosmosie? Obierzcie kierunek kosmos i zaprojektujcie eksperyment, który w przyszłości mógłby zostać wykonany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!
Celem konkursu jest umożliwienie studentom i doktorantom opracowywania koncepcji eksperymentów lub nowatorskich rozwiązań opartych na unikatowej infrastrukturze naukowej, używanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
W ramach Konkursu można zgłosić projekty z następujących obszarów:
Nagrody w konkursie
Autorzy najlepszych projektów, działający w nagrodzonym zespole, będą mieć zapewnioną opiekę mentorską, mikrogrant na rozwój prototypu swojego eksperymentu do kwoty 26 000 zł oraz możliwość rozwoju koncepcji eksperymentu przeznaczonego do realizacji na ISS w trakcie wyjazdu studyjnego (study tour) do CERN i ESA, który odbędzie się w terminie, o którym członkowie nagrodzonego zespołu zostaną poinformowani najpóźniej do 29 lutego 2024 r.
Konkurs składa się z trzech etapów:
Etap I: rejestracja, wypełnienie i wgranie formularza zgłoszeniowego zawierającego informacje o uczestnikach zespołu, projekcie i jego budżecie.
Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę konkursu (https://www.direction.space) od 16 września 2023 r. do 10 listopada 2023 r.
Etap II: wybrane przez jury zespoły zostają finalistami Konkursu, zostaną dla nich zorganizowane warsztaty, których harmonogram i temat zostanie przekazany do 15 grudnia 2023 r.
Do marca 2024 r. zespoły pracować będą nad rozwojem swojego projektu pod okiem mentora, po czym w marcu 2024 r. każdy zespół przedstawi szczegółowo swój projekt oraz wymaganą dokumentację podczas finału Konkursu
Etap III: jurorzy zakwalifikują do III etapu do 5 zespołów na podstawie ocen przyjętych według kryteriów Regulaminu. Informacja o kwalifikacji do III etapu zostanie ogłoszona w dniu finału Konkursu i opublikowana na stronie internetowej Konkursu. Zespoły zakwalifikowane do III etapu zostają laureatami Konkursu. Ten etap obejmuje prace zespołów-laureatów z mentorami, w liczbie godzin określonej przez Organizatorów, z wykorzystaniem mini-grantów w celu udoskonalenia projektów pod kątem potencjalnego wykorzystania na ISS, Praca nad udoskonaleniem projektu obejmuje ponadto wyjazd studyjny (study tour) do CERN i ESA.
W konkursie mogą wziąć udział zespoły składające się ze studentów studiów I i II stopnia oraz studentów studiów III stopnia (doktoranci). Każdy z uczestników musi posiadać status studenta lub doktoranta na polskiej uczelni.
Zespół konkursowy powinien składać się z min. 3, a maks. z 8 osób. Członkowie zespołu wybierają spośród siebie i zgłaszają Organizatorom Lidera Zespołu. Lider zgłasza zespół do konkursu.
Organizatorami konkursu są Fundacja Empiria i Wiedza oraz Fundacja "New Space". Konkurs powstał z inicjatywy Sławosza Uznańskiego, polskiego astronauty projektowego ESA.
Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: www.directionearth.space/pl/konkurs-iss