TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Wsparcia Aktywności Studenckiej

Konkurs Direction Space

Data: 03.10.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pracujecie nad projektem, który może znaleźć zastosowanie w kosmosie? Obierzcie kierunek kosmos i zaprojektujcie eksperyment, który w przyszłości mógłby zostać wykonany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!

Celem konkursu jest umożliwienie studentom i doktorantom opracowywania koncepcji eksperymentów lub nowatorskich rozwiązań opartych na unikatowej infrastrukturze naukowej, używanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

W ramach Konkursu można zgłosić projekty z następujących obszarów:

  • biologia i biotechnologia,
  • badania środowiskowe,
  • edukacja,
  • psychologia człowieka,
  • fizyka,
  • rozwój nowych technologii.

Nagrody w konkursie

Autorzy najlepszych projektów, działający w nagrodzonym zespole, będą mieć zapewnioną opiekę mentorską, mikrogrant na rozwój prototypu swojego eksperymentu do kwoty 26 000 zł oraz możliwość rozwoju koncepcji eksperymentu przeznaczonego do realizacji na ISS w trakcie wyjazdu studyjnego (study tour) do CERN i ESA, który odbędzie się w terminie, o którym członkowie nagrodzonego zespołu zostaną poinformowani najpóźniej do 29 lutego 2024 r.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I: rejestracja, wypełnienie i wgranie formularza zgłoszeniowego zawierającego informacje o uczestnikach zespołu, projekcie i jego budżecie.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę konkursu (https://www.direction.space) od 16 września 2023 r. do 10 listopada 2023 r.

Etap II: wybrane przez jury zespoły zostają finalistami Konkursu, zostaną dla nich zorganizowane warsztaty, których harmonogram i temat zostanie przekazany do 15 grudnia 2023 r.

Do marca 2024 r. zespoły pracować będą nad rozwojem swojego projektu pod okiem mentora, po czym w marcu 2024 r. każdy zespół przedstawi szczegółowo swój projekt oraz wymaganą dokumentację podczas finału Konkursu

Etap III: jurorzy zakwalifikują do III etapu do 5 zespołów na podstawie ocen przyjętych według kryteriów Regulaminu. Informacja o kwalifikacji do III etapu zostanie ogłoszona w dniu finału Konkursu i opublikowana na stronie internetowej Konkursu. Zespoły zakwalifikowane do III etapu zostają laureatami Konkursu. Ten etap obejmuje prace zespołów-laureatów z mentorami, w liczbie godzin określonej przez Organizatorów, z wykorzystaniem mini-grantów w celu udoskonalenia projektów pod kątem potencjalnego wykorzystania na ISS, Praca nad udoskonaleniem projektu obejmuje ponadto wyjazd studyjny (study tour) do CERN i ESA.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły składające się ze studentów studiów I i II stopnia oraz studentów studiów III stopnia (doktoranci). Każdy z uczestników musi posiadać status studenta lub doktoranta na polskiej uczelni.

Zespół konkursowy powinien składać się z min. 3, a maks. z 8 osób. Członkowie zespołu wybierają spośród siebie i zgłaszają Organizatorom Lidera Zespołu. Lider zgłasza zespół do konkursu.

Organizatorami konkursu są Fundacja Empiria i Wiedza oraz Fundacja "New Space". Konkurs powstał z inicjatywy Sławosza Uznańskiego, polskiego astronauty projektowego ESA.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: www.directionearth.space/pl/konkurs-iss

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024