TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Celem działania Koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności plastycznych studentów w zakresie studium człowieka z towarzyszącą mu refleksją na temat tła kulturowo-artystycznego dla działań studyjnych, analizujących przestrzenność człowieka, dających mocną podstawę dla rozumienia i odczuwania trójwymiarowości w różnej skali.
KN eko_studio podejmuje działalność w odpowiedzi na potrzeby Studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i umiejętności z zakresu architektury zrównoważonej oraz w sytuacjach, które tego wymagają.
Facebook: www.facebook.com/ekostudio.pwr
Instagram: www.instagram.com/ekostudiopwr
Grupa zrzesza studentów zainteresowanych szeroko rozumianą twórczością plastyczną.
Celem koła jest umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy związanej z dziedzictwem przemysłowym oraz popularyzacja wiedzy na temat dziedzictwa przemysłowego.
Adres e-mail: industria.pwr@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/knochronydziedzictwaprzemyslowego
Celem Koła Naukowego jest praca naukowa i badania związane z integracją i pogłębianiem wiedzy o działaniu miast i lokalnych społeczności (w aspekcie społecznym, technicznym i przyrodniczym), w tym z obiektywizacją miar jakości środowiska zbudowanego, ze szczególnym uwzględnieniem ludzkich potrzeb zdrowotnych, społecznych, psychicznych, rozwojem technologii sanatoriów miejskich, higieną chorób cywilizacyjnych, odpornością lokalnych społeczności na przemianę środowiska społeczno-przestrzennego, oraz ochroną ekosystemów naturalnych.
Celem działania Koła jest wzbogacenie przestrzeni miejskiej na różnych płaszczyznach, urozmaicenie i uatrakcyjnienie przestrzeni zaniedbanych oraz integracja w tkankę miejską za pomocą happeningów.
Szerzymy świadome projektowanie architektoniczne, pomagamy spółdzielniom mieszkaniowym przy rewitalizacji, modernizacji i renowacji budynków m.in. przez projekty obejmujące powyższe zagadnienia i konsultacje społeczne związane z użytkowaniem obiektów mieszkaniowych.
Studenckie Koło Naukowe ArchiW1zje powstało z naszej potrzeby dokumentacji oraz wyrażania swojego spojrzenia na architekturę i otaczającą nas przestrzeń. Wspólnie pragniemy odkrywać miasto - poznać język jakim do nas przemawia oraz to, co chce nam przekazać. Razem uczymy się nowych technik, odpowiedniego kadrowania oraz historii fotografii, ale także wrażliwości na jej kluczowe składowe takie jak czas, światło czy punkt widzenia. Organizujemy cykliczny konkurs „Zobaczyć Miasto”, dzięki któremu zachęcamy osoby również spoza koła do śmielszego spojrzenia na otaczające nas budynki, małą architekturę i cały pejzaż miejski. Wierzymy, że poprzez szukanie i odkrywanie głębszych związków przestrzennych lepiej rozumiemy architekturę, a także fenomen jakim jest miasto i procesy w nim zachodzące.
Adres e-mail: archiw1zje.pwr@gmail.com
Strona internetowa: www.archiw1zje.wixsite.com/knpwr/o-nas
Facebook: www.facebook.com/archiw1zje
Koło Naukowe BIMiś działające stawia sobie za cel szerzenie wiedzy na temat technologii BIM. Organizuje konferencje, szkolenia oraz warsztaty, pozwalające zdobyć nowe umiejętności oraz wprowadzić przyszłych architektów w świat technologii BIM. Dodatkowo koło naukowe BIMiś zajmuje się prowadzeniem uczelnianego serwera ArchiCAD BlMcloud oraz Autodesk Vault, koordynacją projektów Teamwork oraz projektów utworzonych w Vault.
Adres e-mail: kn.bimis@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/KNBIMis
Studenckie Koło Naukowe Habitat NOW zajmuje się badaniem i projektowaniem przestrzeni życia człowieka. W kręgu naszego zainteresowania jest codzienne środowisko zamieszkania: najbliższe otoczenie, dom, osiedle i miasto. Zajmujemy się tym, jak człowiek mieszkał dawniej, jak mieszka dziś i jak - wobec dynamicznych zmian współczesnego świata - może mieszkać w przyszłości.
Adres e-mail: k.habitatnow@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/habitatnowkolonauk
Głównym celem działalności naszego Koła jest organizacja corocznych wycieczek objazdowych po polskich zabytkach. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, warsztaty i wykłady związane z historią architektury oraz ochroną zabytków, a także regularnie spotykamy się w naszym gronie i rozmawiamy na te tematy.
Adres e-mail: kn.historiiarchitektury@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/ArcHist
Celem Koła jest sprowokowanie twórczej postawy w projektowaniu, badanie relacji człowiek-środowisko i korelacji natura-kultura. Istotą KN HŚM jest propagowanie społecznego, zhumanizowanego podejścia do architektury i wszystkich dziedzin z nią związanych. Koło realizuje swoje cele poprzez takie przedsięwzięcia jak: wykłady, warsztaty, spotkania dyskusyjne, projekty badawcze, Letnia Szkoła Architektury, Czasopismo Format E1, czy udział w międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach architektonicznych.
Adres e-mail: hsm.pwr@gmail.com
Działalność Koła Naukowego ma stworzyć możliwość integracji studentów zajmujących się wspólnie zagadnieniami współczesnej nauki techniki inżynierii w kontekście konstrukcji i architektury oraz szeroko pojętego samokształcenia.
Koło naukowe LabDigiFab jest kołem które szuka zastosowań nowych technologii w architekturze. Naszą specjalizacją jest cyfrowa fabrykacja, techniki projektowania parametrycznego, generatywnego i druk 3D. Zajmujemy się również videomappingami , instalacjami interaktywnymi, skanowaniem 3d. Naszym celem jest wspólne rozwiązywanie problemów pojawiających się przy projektowaniu lub realizowaniu pomysłów naszych członków, i uczenie się od siebie nawzajem.
Adres e-mail: labdigifab@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/LabDigiFab
Celem działania metA jest badanie kierunków rozwoju architektury współczesnej, badanie możliwości płynących ze współpracy interdyscyplinarnej architekta z branżami pokrewnymi oraz dyskusja nad teoretycznymi podstawami architektury.
Celem działalności koła jest uatrakcyjnienie przestrzeni miejskich, publicznych i wzbudzenie doznań artystycznych w społeczeństwie.
Celem koła jest umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy związanej z dziedzictwem przemysłowym oraz popularyzacja wiedzy na temat dziedzictwa przemysłowego.
Facebook: www.facebook.com/knochronydziedzictwaprzemyslowego
KN Warsztat zostało założone jako kilkuosobowa struktura łącząca studentów przy pracy nad niewielkimi, możliwymi do wykonania własnymi rękami projektami. Warsztat zrealizował takie projekty, jak LED IT GO - instalację świetlną wykorzystana podczas Slot Art Festival, czy Spocznik, a w ostatnim czasie M0 - instalację wykonaną na Noc Muzeów 2019. Skupiamy się na tworzeniu prostych koncepcji i wykorzystywaniu do ich realizacji materiałów pozyskiwanych z wielu źródeł. Materiały, które wykorzystujemy są często odpadem budowlanym, a doświadczenie w pracy zdobywamy na bieżąco, metodą prób i błędów. Głównie pracujemy nad instalacjami związanymi ze światłem i projektami małej architektury.
Adres e-mail: knwarsztat@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/knwarsztat
Tworzą je osoby zaangażowane w organizację tegorocznych Dni Architektury Maksa Berga ze współpracy z Halą Stulecia. Naszymi działaniami będą przygotowania do kolejnych edycji, organizowanie wykładów, gier miejskich, warsztatów z umiejętności miękkich i wycieczek.
Adres e-mail: kn.wmarch@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/sknWMArch
Jesteśmy zespołem projektowo-wykonawczym, działamy w obszarze architektury, małej architektury, rzeźby i innych form kreowania przestrzeni otaczającej człowieka. W ramach naszej działalności organizujemy regularne spotkania twórcze, zajęcia i warsztaty z rzeźbiarstwa oraz modelowania przestrzennego. W każdym semestrze bierzemy udział w dużym przedsięwzięciu projektowo-realizacyjnym poprzez udział w sympozjach, konkursach, festiwalach, wystawach, itp., o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. W realizowanych projektach współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin, m.in. z branży chemicznej (materiały kompozytowe), budowlanej (obliczenia konstrukcyjne), elektroenergetycznej i elektronicznej, a także informatycznej i programistycznej (urządzenia oświetlające wykonywane obiekty).
Adres e-mail: os.kwadrat@pwr.edu.pl
Strona internetowa: www.kwadrat.pwr.edu.pl
Celem działania Koła jest zagłębianie tajników tradycyjnej architektury i urbanistyki, w zakresie projektowania i konstruowania, poszukiwanie współczesnego wyrazu architektury opartego na tradycyjnych wzorcach, przywrócenie piękna jako podstawowego i powszechnie zrozumiałego kryterium oceny środowiska zbudowanego oraz propagowanie tradycyjnego nurtu w architekturze współczesnej.
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej zajmuje się szeroko pojętą przestrzenią, a w szczególności jej zmienianiem, analizowaniem oraz aktywnym uczestnictwem w jej kreowaniu. Oprócz tego bierzemy udział w różnego rodzaju warsztatach i konferencjach poświęconych przestrzeni, jej rewitalizacji i wykorzystaniu oprogramowania GIS w planowaniu przestrzennym.
Adres e-mail: pwr.skn.gp@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/skngppwr
Koło InStructA to grupa młodych ludzi, którzy wspólnie realizują różnorodne koncepcje kształtowania przestrzeni. Od wielu lat aktywnie działamy, aby rozwiązywać kolejne zagadki strukturalne. Poznajemy metody konstruowania, badamy, poszukujemy nowatorskich rozwiązań, projektujemy pawilony, budujemy je i przy okazji świetnie się bawimy. Każda myśl jest warta dalszych poszukiwań i wszystko zależy od ludzi, którzy tworzą nasz zespół, więc nic nie zdarza się dwa razy. Wspólnie wybieramy ścieżki, którymi chcemy podążać. Napisz jeżeli chcesz do nas dołączyć i razem zdecydujemy co skonstruujemy.
Adres e-mail: konstrukcje.arch@pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/strukturalni
SKNU Cardo to Koło Naukowe łączące zagadnienie urbanistyki i ekologii, działające przy Zakładzie Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Współpracujemy z POLSL eco_SYSTEM, Koło Naukowe Kryzysu Klimatycznego, Hulaj Urban Squad - Kołami Naukowymi z Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Gdańskiej. Jako Studenci kierunków architektury i gospodarki przestrzennej chcemy zmieniać świat, poprzez organizację licznych wydarzeń edukujących urbanistycznie oraz projektów zmian przestrzeni i analiz dot. polityki miejskiej i tworzenie artykułów popularnonaukowych.
Adres e-mail: skn.cardo@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/kolonaukowecardo
YELLO to koło artystyczne zrzeszające aktywnych, młodych, kreatywnych ludzi, których pasjami są przede wszystkim chęć tworzenia, szeroko pojmowana sztuka, rozwój osobisty, a przy tym dobra zabawa i chęć odkrywania świata wciąż na nowo. Nasze zainteresowania i działania obejmują przede wszystkim warsztaty rysunkowe i malarskie, plenery, wystawy, a także większe projekty - instalacje przestrzenne, większe formy plastyczne i inne przedsięwzięcia artystyczne.
Koło Naukowe Zielone Pojęcie ma na celu edukację i promowanie świadomości ekologicznej wśród studentów i społeczności akademickiej. Wspieramy działania proekologiczne na terenie uczelni i w jej najbliższej okolicy. Członkowie koła naukowego rozwijają umiejętności związane z zarządzaniem środowiskiem naturalnym i projektowaniem terenów zielonych.
Adres e-mail: kn.zielonepojecie@pwr.edu.pl
Strona internetowa: www.kn.zielonepojecie.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/ZielonePojecie