TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Jesteśmy kołem naukowym prowadzącym badania związane z grzybami owadobójczymi i ich oddziaływaniem na rośliny i owady. Poszukujemy bezpiecznych i skutecznych środków ochrony roślin, biostymulatorów wzrostu roślin oraz nawozów. W odpowiedzi na zmiany klimatyczne poszukujemy też rozwiązań wpisujących się w zielony ład oraz gospodarkę cyrkularną. Prowadzimy działania popularyzujące wykorzystywanie ekologicznych środków ochrony roślin, a także innych aktualnie istotnych obszarów działania biotechnologii, jak na przykład związanych z pandemią SARS-CoV2.
Adres e-mail: biotop@pwr.edu.pl
Strona internetowa: www.biotop.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/knsbbiotop
Celem działalności Koła Naukowego będzie stworzenie interdyscyplinarnego zespołu młodych naukowców, działających na pograniczu inżynierii i technologii chemicznej, biotechnologii, inżynierii materiałowej oraz analityki chemicznej. Koło Naukowe ChemForAgro będzie realizować prace badawcze dotyczące innowacyjnych agrochemikaliów na bazie surowców odnawialnych (m.in. biomasy odpadowej), nawozów o kontrolowanym uwalnianiu, biostymulatorów wzrostu roślin, biofungicydów, oraz dodatków paszowych. ChemForAgro ma na celu stworzenie dynamicznego środowiska naukowego, sprzyjającego innowacji i kreatywności, które będzie wspierać rozwój kariery naukowej studentów oraz przyczyniać się do postępu w dziedzinie agrochemii i biotechnologii.
Adres e-mail: kn.chemforagro@pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/ChemforAgro
Studenci Koła realizują projekty badawczo-naukowe z zakresu inżynierii chemicznej i dyscyplin pokrewnych. Studenci realizują projekty naukowe o tematyce browarniczej i produktach ubocznych przemysłu browarniczego. Członkowie w projektach naukowych badają też innowacyjne rozwiązania z zakresu węgla aktywnego i fotoogniw.
Adres e-mail: k.n.gambrinus@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/KNGambrinus
PhoBiA to wyjątkowe koło naukowe działające na Politechnice Wrocławskiej zrzeszające pasjonatów zarówno fotoniki, nanomateriałów, mikroskopii jak i nauk biologicznych. W ramach swojej działalności członkowie koła naukowego PhoBiA co roku organizują dwa międzynarodowe wydarzenia – konferencję PANIC oraz konkurs MANIAC. Konferencja PANIC (PhoBiA Annual Nanophotonics International Conference) przykuwać swoją uwagę nie tylko ekspertów w dziedzinie szeroko pojętej nanofotoniki, ale również studentów stawiających swoje pierwsze kroki w naukowej karierze. Natomiast MANIAC (Microscope Art Non-limited International Annual Contest) to konkurs fotografii wykonywanej za pomocą dowolnego mikroskopu przez naukowców z całego świata, którego zwieńczeniem jest wystawa plenerowa w przestrzeni miejskiej Wrocławia.
Adres e-mail: phobia@pwr.edu.pl
Strona internetowa: www.phobia.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/phobiapwr
Koncentrujemy się na praktycznym podejściu do rozwiązywania problemów technicznych różnego rodzaju instalacji w przemyśle chemicznym za pomocą symulacji komputerowych i wiedzy inżynierskiej. Uczymy naszych członków krytycznego myślenia i pracy w grupach dzięki projektom „Dla przemysłu”. Nasze motto to – spraw by praca szukała Ciebie! Każde nasze spotkanie ma ładunek merytoryczny dzięki prowadzonym szkoleniom „Od studenta dla studenta” z ChemCADa, Inventora, AutoCADa, MatLABa, CFD (Workbench Fluent) i innych.
Adres e-mail: consilium@pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/knpcconsilium
Jako studenckie koło naukowe staramy się poszerzać swoją jak i innych wiedzę z dziedziny chemii. Robimy to za sprawą projektów oraz wydarzeń naukowych. Dzięki ambicji naszych członków jest to możliwe.
Adres e-mail: knwch.allin@gmail.com
Strona internetowa: www.allin.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/knwchallin
Nasze Koło zrzesza studentów Wydziału Chemicznego zainteresowanych zagadnieniami Technologii Chemicznej. Koło prowadzi działalność na wielu polach, realizując projekty badawcze i organizując specjalistyczne konkursy oraz konferencje. Drugim aspektem działalności ChemiTechu jest czynny udział w życiu Politechniki przez współorganizację warsztatów i pokazów dla młodzieży oraz szkoleń specjalistycznych i spotkań z firmami branżowymi dla studentów.
Adres e-mail: chemitech@pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/SKNChemiTech