TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Wsparcia Aktywności Studenckiej

Szkolenie Santander | IBM i dla studentów i doktorantów WIT PWr 2024/25 zakończone sukcesem!

Data: 31.03.2025 Kategoria: Wydarzenia

Za uczestnikami szkolenia intensywne miesiące nauki w ramach programu Szkolenie Santander | IBM i dla studentów i doktorantów WIT PWr 2024/25. Współpraca pomiędzy Wydziałem Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, Santander Bank Polska oraz IBM zaowocowała unikalnym programem rozwojowym. Otworzył on przed studentami i doktorantami wydziału nowe możliwości rozwoju zawodowego.

Czego nauczyli się uczestnicy

Szkolenie miało na celu wyposażenie studentów i doktorantów w praktyczne umiejętności związane z administrowaniem systemami „IBM i”. Program obejmował 13 wykładów z ćwiczeniami. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat zarządzania zasobami, optymalizacji procesów oraz bezpieczeństwa danych w środowisku „IBM i”. Dzięki dostępowi do platformy IBM i mieli oni możliwość zastosowania teoretycznej wiedzy w praktyce. Szkolenie rozpoczęło się jeszcze w październiku ubiegłego roku i trwało do końca stycznia. 7 lutego uczestnicy przystąpili do egzaminu potwierdzającego zdobyte umiejętności.

Szansa na karierę w Santander Bank Polska

Szkolenie było nie tylko okazją do zdobycia nowych kompetencji, ale także realnym krokiem w stronę kariery w branży IT. Trzech najlepszych uczestników otrzymało ofertę stażu w Santander Bank Polska. Dzięki temu będą mieli możliwość dalej rozwijać swoje umiejętności związane z systemami IBM i pod okiem ekspertów.

Ogromne zainteresowanie, imponujące wyniki! Inicjatywa przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Po intensywnym szkoleniu 26 osób zaliczyło egzamin, a 3 kursantów zdobyło staż w Santander Bank Polska. Dzięki temu polski rynek IT wzbogacił się o specjalistów w tej niszowej i cennej technologii, jak administrowanie „IBM i”. Serdeczne gratulacje dla wszystkich wytrwałych w zdobywaniu wiedzy. Dziękujemy wszystkim za pasję i zaangażowanie podczas szkolenia. Podziękowania kieruję także dla niezastąpionych prowadzących wykłady. – powiedział Waldemar Katus, Obszar Usług IT Santander Bank Polska.

Natomiast Edyta Pawlik, z Pionu Partnerstwa Biznesowego Santander Bank Polska dodała: "Bliska współpraca między Santander Bank Polska a Politechniką Wrocławską to owocna synergia, która przynosi korzyści obu stronom. Poprzez zrealizowane szkolenie, uczestnicy zyskali nie tylko cenną wiedzę, ale również pierwsze doświadczenie zawodowe, mając okazję do nauki od najlepszych ekspertów w branży. Dzięki przyznanym stażom, trzech najlepszych uczestników szkolenia zyska bezpośrednią ścieżkę do kariery w IT. Dla nas współpraca z młodymi, ambitnymi studentami to okazja do odkrywania nowych perspektyw. To partnerstwo przyczynia się do dynamicznego wzrostu sektora IT oraz lepszego dopasowania kompetencji do potrzeb rynku pracy. Dzięki temu wszyscy zaangażowani w program odnoszą korzyści."

Inicjatywa ta wpisuje się w strategię Grupy Santander. Wspiera rozwój społeczeństwa i budowanie kariery. W programie wzięło udział 30 studentów i doktorantów.

Zachęcamy do śledzenia kolejnych inicjatyw na platformie Santander Open Academy oraz korzystania z dostępnych tam programów.

obraz_2025-03-31_222601199.png

Santander wspiera w rozwoju

Od 28 lat Santander koncentruje się na budowaniu lepszej przyszłości poprzez wspieranie społeczeństwa w rozwoju. Działa na rzecz łączenia ludzi, firm i uczelni, pomagając im się rozwijać i sięgać po więcej. W 1996 roku Grupa Santander uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, budowanie kariery i przedsiębiorczość. Dzięki temu wsparcie uzyskało już ponad 1 500 000 osób i firm. Grupa zainwestowała w ten cel ponad 2,3 mld euro i współpracuje z ponad 1200 uczelniami w 26 krajach. Celem Santander jest napędzanie rozwoju ludzi, uczelni i firm – dziś, jutro i zawsze.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025