TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Wsparcia Aktywności Studenckiej

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Celem działania Koła jest poszerzanie wiedzy z zakresu elektroniki, optoelektroniki, techniki laserowej i światłowodowej. 

Celem działalności "MikroCpp" jest propagowanie wiedzy w zakresie programowania mikrokontrolerów i układów konfigurowalnych, nowatorskie zastosowania mikrokontrolerów w przetwarzaniu sygnałów, telekomunikacji sterowaniu oraz badanie i budowa inteligentnych systemów kontrolno-pomiarowych. 

Koło naukowe M3, od chwili rozpoczęcia działalności w 2003 roku, oferuje studentom oraz doktorantom pogłębienie wiedzy z zakresu modelowania, wytwarzania oraz badania mikrosystemów. Tematyka działalności koncentruje się wokół przedmiotu prac badawczych prowadzonych w Katedrze Mikrosystemów, tj. dotyczących przede wszystkim rodziny czujników i aktuatorów mikromechanicznych, lab-on-chip oraz mikrosystemów fluidycznych.


Adres e-mail: m3@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.m3.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/KoloNaukoweM3

kolo_naukowe_nanotechnologia_i_mikroelektronika_logo.png

Koło naukowe bierze udział w projektowaniu, wytwarzaniu i charakteryzacją przyrządów półprzewodnikowych takich jak tranzystor, lasery oraz czujniki chemiczne. Oprócz procesów technologicznych zajmujemy się również pomiarami parametrów elektrycznych przyrządów półprzewodnikowych oraz projektowaniem inteligentnych urządzeń pomiarowych.


Facebook: www.facebook.com/NaMi.WZMiN

aerospace.pngJesteśmy grupą studentów, mających jedną wizję - Wrocław będący kosmiczną stolicą Polski.

Stawiamy kolejne kroki w kierunku rozwijania technologii kosmicznych wysyłając misje stratosferyczne, rakietowe, tworząc sondy na międzynarodowe konkursy. Aktualnie tworzymy nanosatelitę WroSat.

Naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielimy się z innymi, organizując warsztaty oraz prelekcje, przypominając, że z góry widać więcej.


Adres e-mail: aerospace@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.aerospace.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/PWrAerospace

knr_konar_logo_1.pngKNR KoNaR skupia się na rozwoju oraz propagowaniu wiedzy z zakresu robotyki. Zajmujemy się tematyką sterowania robotów, sztucznej inteligencji oraz systemów wbudowanych. Nasi członkowie wraz ze swoimi konstrukcjami biorą udział i zdobywają liczne nagrody w turniejach robotycznych w kraju i za granicą. Sami jesteśmy organizatorami jednego z największych w Polsce wydarzeń w postaci Międzynarodowych Zawodów Robotów Robotic Arena, których poprzednia XII edycja miała miejsce na płycie głównej Hali Stulecia.


Adres e-mail: konar@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.konar.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/KoNaRRobotics

SPECTRE jest studenckim kołem naukowym zajmującym się interdyscyplinarnymi problemami z obszaru współczesnych nauk inżynierskich. Zakres działalności koła dotyczy projektowania, badania i zastosowania systemów mechatronicznych w automatyce i robotyce. 

Koło zrzesza studentów i osoby z dziedziny: telekomunikacji, elektroniki, a także automatyki i robotyki. 

Koło prowadzi działalność popularyzatorską, mającą na celu rozwijanie wiedzy z zakresu elektroniki i fotoniki, a także kształtuje umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów dotyczących nanotechnologii. Pojęcie przezroczysta (transparentna) elektronika łączy klasyczną elektronikę oraz fotonikę, co nie jest łatwym zadaniem i wymaga wytwarzania nowego typu funkcjonalnych materiałów i zaawansowanych struktur mikroelektronicznych (np. powłok wielowarstwowych). Umożliwiają one równoczesne przetwarzanie sygnałów elektrycznych oraz optycznych. 

Stowarzyszenie Naukowe Studentów "Optoelektronika i Mikrosystemy" jest kołem wspierającym zainteresowania i samodzielny rozwój studentów w zakresie techniki światłowodowej i dziedzin pokrewnych. W ramach działalności zajmuje się szeroko pojętą optoelektroniką oraz fotoniką. SNS współpracuje z Technische Universitat Dresden - wspólnie organizujemy coroczne warsztaty, na których młodzi naukowcy mogą przedstawić wyniki swoich badań oraz skonfrontować osiągnięcia i nawiązać kontakty międzynarodowe, przydatne dla dalszego rozwoju i tworzenia wspólnych projektów. 


Facebook: www.facebook.com/wemifsns

Koło Naukowe „Aquatronik” swoją działalność skupia na zagadnieniach żeglarskich takich jak pływanie regatowe oraz rekreacyjne. Celem Koła jest propagowanie wiedzy z zakresu żeglarstwa, zaprzęganie nowych technologii do tworzenia efektywniejszych programów treningowych oraz integracja środowisk żeglarskich na Politechnice Wrocławskiej.


Adres e-mail: knaquatronik@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/Aquatronik

mos_logo.png

Studenckie koło naukowe zajmujące się tworzeniem projektów z zakresu szeroko rozumianej elektroniki i programowania.


Adres e-mail: sknmospwr@gmail.com

Strona internetowa: www.mos.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/MOSPWr

Zajmujemy się szeroko pojętą akustyką, począwszy od ochrony przed hałasem, poprzez budowanie urządzeń elektroakustycznych, akustykę wnętrz, pomiary akustyczne czy realizację dźwięku (studyjną, na żywo oraz w filmach i grach). Koło AES jest jednocześnie studencką sekcją międzynarodowej organizacji Audio Engineering Society, zrzeszającej naukowców, inżynierów i studentów, zajmujących się branżą audio. 


Adres e-mail: kontakt@aes.pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.aes.pwr.wroc.pl

Facebook: www.facebook.com/aespwr

Stowarzyszenie Polskich Entuzjastów NanoTechnologii SPENT to grupa studentów i doktorantów zafascynowanych nanonauką. SPENT działa przy Katedrze Nanometrologii, której pracownicy stanowią wsparcie dla działań młodszych członków. Stowarzyszenie zrzesza przedstawicieli różnych dziedzin, przez co jest miejscem niezwykłej synergii nauki. Częstymi gośćmi są eksperci z różnych ośrodków badawczych, z którymi organizowane są również wymiany i warsztaty.


Adres e-mail: spent@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.wzn.pwr.edu.pl

Politechnika Wrocławska © 2024