TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
EKA.NET to Koło Naukowe zrzeszające pasjonatów i miłośników technologii Microsoft'owych. Nasze działania polegają na popularyzacji wiedzy i umiejętności dotyczących platformy .NET, chmury Azure oraz sztucznej inteligencji. Wspieramy osoby rozpoczynające swoją przygodę (np. poprzez Akademię C#), jak i bardziej doświadczonych kolegów (udział w licznych warsztatach, projektach, czy konferencjach).
Adres e-mail: ekadotnet@outlook.com
Facebook: www.facebook.com/ekadotnet
Celem działalności koła jest popularyzacja nowoczesnych technik modelowania, identyfikacji, optymalizacji, rozpoznawania systemów złożonych.
Koło zajmuje się przygotowaniem studentów do konkursów oraz zawodów algorytmicznych. Prowadzi ono wykładu z algorytmiki, sztucznej inteligencji oraz samodzielnie organizuje sparingi programistyczne. Członkowie Koła rozwijają swoje zdolności w zakresie matematyki, algorytmiki i programowania.
Koło Naukowe EKSA prowadzi dodatkowe szkolenia i zajęcia dla studentów kierunku Automatyka i Robotyka. Działając w kole mogą oni prowadzić własne projekty oraz korzystać ze sprzętu gromadzonego na Uczelni. Dodatkowo koło organizuje szkolenia we współpracy z firmami z branży automatyki.
W swoich szeregach zrzeszamy osoby, których pasją i zainteresowaniem jest szeroko rozumiana automatyzacja życia codziennego. Celem naszej pracy i projektów jest ograniczenie udziału człowieka w codziennych czynnościach do minimum.
Koło naukowe zajmujące się praktycznym zastosowaniem informatyki do rozwiązywania problemów z zakresu biologii i medycyny. Pracujemy nad artykułami naukowymi i przygotowujemy projekty informatyczne mające zastosowania we wcześniej wspomnianych dziedzinach.
Celem Koła jest poznawanie, wdrażanie i eksperymentalna weryfikacja nowych technologii, metod i narzędzi informatycznych.
Koła Naukowe JavaTech realizuje praktyczne projekty informatyczne, które pozwalają zdobyć doświadczenie przydatne w przyszłej pracy.
Adres e-mail: javatech@student.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/KNJavaTech
Głównym celem działalności LVFG jest propagowanie wiedzy z zakresu technik komputerowych akwizycji, analizy i przetwarzania informacji z wykorzystaniem środowiska NI LabVIEW.
Nadrzędnym celem działalności jest pogłębianie wśród członków KN wiedzy z zakresu metod uczenia, maszynowego, automatycznego rozpoznawania wzorców w obrazach medycznych oraz promocji Politechniki Wrocławskiej.
Facebook: www.facebook.com/medical.ml
Celem Koła jest rozszerzanie i pogłębianie zainteresowań członków koła dotyczących moblinych technologii.
Celem Koła jest zapoznanie studentów z rzeczywistymi problemami biznesowymi przedstawionymi przez firmy deklarujące współpracę w ramach Koła, prezentacja technik modelowania i gromadzenia danych biznesowych w hurtowniach danych, nauka modelowania danych w środowisku Big Data oraz propagowanie wiedzy z zakresu najnowszych technik przetwarzania danych z uwzględnieniem przetwarzania w chmurze oraz w klastrach obliczeniowych.
KN Native Flow to grupa entuzjastów technologii webowych oraz mobilnych. Celem Koła jest tworzenie aplikacji związanych głównie z życiem studenckim lub miejskim.
Celem Koła jest poszerzanie wiedzy na polu sztucznej inteligencji, głównie w kontekście badania działania ludzkiego mózgu i wykorzystywanie urządzeń typu interface mózg-komputer.
Adres e-mail: kn.neuron@pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/knneuron
Koło Naukowe zajmuje się szeroko pojętą problematyką niezawodności i bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Koło zrzesza studentów interesujących się nowoczesnymi technologiami, chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, programowania, a także zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania.
Koło Naukowe Solvro jest powstałym w maju 2018 roku Politechnicznym Software Housem. Zrzeszamy studentów chcących rozwijać się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych. Organizujemy się w zwinne zespoły tworzące oprogramowanie dla ludzi i organizacji z zewnątrz. Uczymy się przez praktykę, a naszą wiedzę zdobywamy podczas zespołowego rozwiązywania realnych problemów, poznając przy tym oraz wdrażając nowoczesne sposoby pracy i technologie.
Adres e-mail: sknsolvro@gmail.com
Strona internetowa: www.solvro.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/knsolvro
Celem Koła jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy na temat programowania, zapoznawanie się z nowymi technologiami programistycznymi.
Koło zrzesza osoby, które jednocześnie szukają nowej wiedzy i umiejętności, a z drugiej strony nie chcą się przy tym "narobić" - duży nacisk w kole kładziemy na leniwe podejście do tematu, kierując się mottem, że to właśnie lenie są najlepszymi wynalazcami.
Celem Koła jest propagowanie, popularyzowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii mobilnych, multimedialnych i komunikacyjnych.
Uczymy od podstaw tworzenia gier komputerowych (w tym VR), prowadzimy warsztaty, organizujemy game jamy oraz współpracujemy z największymi firmami z branży (m.in. Techland). Wspieramy projekty tworzone przez członków naszego koła i zapewniamy im ekspozycję na największych wydarzeniach w Polsce (np. Pyrkon).
Adres e-mail: pwrtkgames@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/pwrtkgames
Koło stawia sobie za cel poszerzanie wiedzy członków organizacji w dziedzinie tworzenia aplikacji webowych.
Celem działalności Koła jest popularyzacja technologii multimedialnych wśród studentów, rozpoznawanie najnowszych technologii służących do tworzenia wirtualnych światów, propagowanie wiedzy z zakresu wirtualnej rzeczywistości, przekraczającej ramy kursów uczelnianych.
Celami działania koła naukowego KUM jest zrzeszanie osób zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego, wspólne poszerzanie wiedzy oraz prowadzenie projektów rozwijających dziedzinę.
Kredek to koło naukowe zrzeszające studentów Politechniki Wrocławskiej pasjonujących się programowaniem aplikacji webowych i mobilnych. Zajmujemy się również prowadzeniem zajęć z programowania.
Adres e-mail: knkredek@gmail.com
Strona internetowa: www.kredek.dce.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/KNKredek
Koło gromadzące wszystkich pasjonatów danych, danologi, sztucznej inteligencji i dziedzin pokrewnych.
Celem działania Koła jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie metod numerycznych, a w szczególności analizy numerycznej oraz rozpowszechnianie tej wiedzy w środowisku studenckim i miejscach przyszłej pracy.
Celem działania Koła jest poszerzanie wiedzy z systemów autonomicznych w informatyce i elektronice.
Korzystając z doświadczenia specjalistów realizujemy badania i projekty związane z motion capture, wirtualną rzeczywistością, symulacją operacji laparoskopowych, uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją i dronami. Zrzeszamy studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni. Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz współpracujemy z ośrodkami akademickimi z całego świata.
Adres e-mail: traf.barak@gmail.com
Strona internetowa: www.traf-barak.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/baraktraf
White Hats to koło naukowe działające od roku 2018, w którym wspólnie poznajemy aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Chcemy nie tylko szerzyć wiedzę o tym jak być bezpiecznym w Internecie, ale również wspólnie zdobywamy konkretne umiejętności pożądane na rynku pracy w sektorze bezpieczeństwa IT. Szkolimy studentów z zakresu testów bezpieczeństwa jak i prowadzimy własną drużynę, biorącą udział w różnorodnych turniejach związanych z cyberbezpieczeństem (CTF, Attack&Defense). Organizujemy również własny turniej CTF – Break the Syntax.
Adres e-mail: kn.whitehats@pwr.edu.pl
Strona internetowa: www.whitehats.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/WhiteHatsPWr
Jesteśmy kołem naukowym zrzeszającym pasjonatów telekomunikacji i teleinformatyki.
Adres e-mail: knwirelessgroup2@gmail.com
Strona internetowa: www.wireless-group.pwr.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/WirelessGroup
Koło naukowe WMS_DEV skupia się na tworzeniu i utrzymywaniu aplikacji webowych. Głównym celem jest zapoznanie studentów z narzędziami powszechnie wykorzystywanymi w branży oraz promowanie dobrych praktyk. Dodatkowo członkowie mogą tworzyć projekty, które pomogą skutecznie wyróżnić się na rynku pracy.
Adres e-mail: kontakt@wmsdev.pl
Strona internetowa: www.wmsdev.pl