TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Wsparcia Aktywności Studenckiej

Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Koło naukowe BioNanopor składa się z dwóch grup: bioinformatycznej i eksperymentalnej.

Grupa bioinformatyczna zajmuje się przewidywaniem miejsc kontaktowych białek, programowaniem, wykorzystywaniem różnych narzędzi bioinformatycznych. Natomiast grupa eksperymentalna współpracuje z Uniwersytetem Medycznym, Katedra Biochemii Lekarskiej oraz prowadzi badania na peptydach.


Adres e-mail: bionanopor@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/AknBionanopor

Zajmujemy się zastosowaniem informatyki i elektroniki w medycynie, a członkami koła są głównie studenci inżynierii biomedycznej. Chętnie podejmujemy współpracę ze studentami innych kierunków. W ramach działania naszego koła poszerzamy swoją wiedzę o nowych technologiach w medycynie, a także tworzymy własne projekty, które są atrakcyjne i interaktywne, łącząc w ten sposób oba kręgi naszych naukowych zainteresowań.


Adres e-mail: knbean.pwr@gmail.com

Strona internetowa: www.bean.pwr.edu.pl

Celem naszego koła jest analiza różnych zjawisk biologicznych, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Zajmujemy się modelowaniem takich procesów jak przebudowa tkanki kostnej gąbczastej, przepływ krwi w naczyniach krwionośnych czy termoregulacja. Ostatnio realizujemy również projekty pompy perystaltycznej oraz nowoczesnego puls oksymetru. W swoich pracach szczególny nacisk kładziemy na modelowanie procesów patologicznych lub możliwość oceny i obserwacji tych procesów.​

PSS Nabla zajmuje się popularyzowaniem pośród studentów fizyki teoretycznej i doświadczalnej. Studenci mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań w dziedzinach między innymi informatyki kwantowej, nanotechnologii, czy modelowania stochastycznego, poprzez pracę nad projektami oraz udziałach w warsztatach i seminariach, niezależnie od poziomu i kierunku studiów. Nabla jest komitetem lokalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Fizyki IAPS.


Adres e-mail: nabla@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/PSSNabla

Instagram: www.instagram.com/pss_nabla

Tik-Tok: www.tiktok.com/@pss_nabla

Strona: www.nabla.pwr.edu.pl

Koło to powstało na skutek chęci zdobywania coraz większej ilości wiedzy poprzez realizację projektów wymyślonych przez nas, a nie przez profesorów, doktorów czy innych pracowników Politechniki Wrocławskiej. Współpracujemy z podobnymi organizacjami, czynnie uczestniczymy w ważnych konferencjach, rozwijamy własne projekty tj. Kryptografię kwantową, czy Modulator SLM. Jesteśmy głównie grupą studentów z wydziału Podstawowych Problemów Techniki, ale nie tylko. Są wśród nas zapaleni numerycy, teoretycy, laboranci. Pragniemy współpracować z każdym, kto pragnie wiedzy i kto znajduje w sobie nieodpartą potrzebę realizacji różnych projektów.


Adres e-mail: foton@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/foton.pwr

Koło Naukowe IMP zajmuje się zjednoczeniem studentów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, poszerzaniem ich wiedzy w zakresie inżynierii materiałowej w szczególności o półprzewodnikach.


Adres e-mail: knimp@pwr.edu.pl

Członkowie koła rozwijają swoje zainteresowania wykonując projekty badawcze w zakresie biofizyki błon lipidowych, detekcji jonów metali w materiałach biologicznych, oraz procesów technologicznych dotyczących kierowanych nośników leków. Działalność w Kole Naukowym Micela pozwala wykorzystać i poszerzyć umiejętności nabyte podczas studiów, a otrzymane wyniki projektów badawczych prezentowane są na konferencjach naukowych. Studenci w oparciu o czytaną literaturę naukową mogę również proponować i rozwijają swoje własne tematy badawcze.


Adres e-mail: micelakn@gmail.com

nanoin_logo.png

NANOIN to koło naukowe zrzeszające pasjonatów nanoinżynierii. W ramach działalności organizuje spotkania dyskusyjne, wykłady i warsztaty, wyjazdy do ośrodków naukowych, a także Wydziałową Integracyjno-Naukową Konferencję Ogólnofizyczną. Głównym celem jest poszerzanie wiedzy o współczesnych technologiach w nanoskali.


Adres e-mail: nanoin@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.nanoin.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/nanoin.pwr

Przedmiotem naszego zainteresowania są zagadnienia optyki widzenia, a w szczególności badania i korekcja wad wzroku. Nasza działalność koncentruje się głównie na prowadzeniu akcji badań przesiewowych wzroku w różnych środowiskach. We współpracy z firmami przygotowujemy cykl szkoleń dla studentów Optyki. Poprzez sprawdzanie stanu wzroku u osób z wybranych środowisk, chcemy uświadomić konieczność przeprowadzania regularnych badań wzroku.


Adres e-mail: visus.pwr@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/visus.pwr

Wroclaw University of Science and Technology – Optica Student Chapter jest stworzony dla studentów pasjonujących się szeroko pojętą optyką. Celem Koła Naukowego jest pogłębienie wiedzy i rozwój zainteresowań studentów poprzez pracę w projektach badawczych oraz udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, jak również podniesienie umiejętności w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie.

spie_logo.png

Koło Naukowe SPIE jest chapterem międzynarodowej organizacji SPIE i zrzesza osoby zainteresowane optyką i fotoniką. Główne profile działalności koła to rozwój naukowy członków poprzez organizowanie seminariów i wykładów oraz branie udziału i organizowanie konferencji (OPTO). Dodatkowo chętni członkowie zajmują się edukacją – organizują warsztaty dla szkół podstawowych i liceów związane z różnymi zagadnieniami optyki. W kole można poznać wielu ciekawych ludzi oraz nawiązać nowe owocne znajomości – nie tylko prywatne, ale też naukowe!


Adres e-mail: spie@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/SPIEPWr

kn_solvro_logo.png

Koło Naukowe Solvro jest powstałym w maju 2018 roku Politechnicznym Software Housem. Zrzeszamy studentów chcących rozwijać się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych. Organizujemy się w zwinne zespoły tworzące oprogramowanie dla ludzi i organizacji z zewnątrz. Uczymy się przez praktykę, a naszą wiedzę zdobywamy podczas zespołowego rozwiązywania realnych problemów, poznając przy tym oraz wdrażając nowoczesne sposoby pracy i technologie.


Adres e-mail: sknsolvro@gmail.com

Strona internetowa: www.solvro.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knsolvro

Politechnika Wrocławska © 2024